ÜNNEPEK ÉS ÜNNEPKÖRÖK

Nyitnikék Óvoda

Az ünnepek a közösségi élet fontos részét képezik. Mivel óvodánkban kiemelt hangsúlyt kap a természet és környezetvédelem,

ezért a Nyitnikék programunk elkészítésekor úgy döntöttünk, hogy ezzel kapcsolatos fontosabb ünnepekről megemlékezünk.

Természet és környezetvédelmi ünnepeink:
                                                                             Takarítási Világnap szeptember harmadik szombatja
                                                                             Állatok Világnapja október 4.
                                                                             Madarak Karácsonya december 24.
                                                                             Tisza Élővilágának Emléknapja február 02.
                                                                             Víz Világnapja március 22.
                                                                             Meteorológiai Világnap március 23.
                                                                             Műemlékvédelmi Világnap április 18.
                                                                             A Föld Világnapja április 22.
                                                                             Madarak és Fák napja május 20.
                                                                             Környezetvédelmi Világnap június 05.

Egyéb jeles ünnepeink:
                                                                            Gyalogló Világnap október 17.
                                                                            Mikulás ünnepség december 6.
                                                                            Fenyő ünnepség-a decemberi nyitva tartás utolsó hetén
                                                                            Farsang-vízkereszttől hamvazó szerdáig
                                                                            Húsvét-az első napéjegyenlőség utáni holdtöltére, következő vasárnapig.
                                                                            Anyák napja
                                                                            Ovi szülinap május 15.
                                                                            Ballagás, Évzáró május

Gyereknap május
                                                                            Erdei Óvoda

Célunk az ismeretek bővítésén és tapasztalatszerzésen túl, hogy beleplántáljuk a gyermekekbe a táj és természet szeretetét,
óvását, erősítsük lakóhelyükhöz való kötődésüket.
Ez az életkori szakasz a személyiségfejlődés szempontjából igen fontos, hiszen az ebben a korban mélyen átélt élmények döntően
befolyásolják a gyermekek magatartását, külvilághoz való viszonyulását, értékrendjük alakulását.
Környezetvédelem által tanulják meg az esztétikai értékek befogadását, az élet értékként való tiszteletét.
Az ünnepek kiváló alkalmat teremtenek arra, hogy kiemelten foglalkozzunk természeti és társadalmi értékeink védelmével.
Meg kell tanulnunk, hogy mindenki tehet azért, hogy környező világunk jobb, szebb legyen.
A zöld ünnepeken a külsőségekben és tartalomban is igyekszünk hangsúlyozni azok jellegét.
Kitűzzük szívünk fölé a zöld szívet, s az aktualitásnak megfelelően feldíszítjük az óvodai faliújságot.
A megemlékezéseken nem csak arra az egy napra szorítkozunk, hanem a „jeles napot” megelőző egész heti tervezett tevékenységig,
annak jegyében zajlik.
A zöld ünnepek óvodás szinten való megünnepléséhez központi segédanyag nem áll rendelkezésünkre.
Bár óvodapedagógusaink leleményesek, kreatívak az évek során mégis felmerült az ötletek kicserélésére való igény.
Szükségessé vált egy belső használatra elkészített segédanyag mely úgy gondoljuk nagy segítség lesz mindannyiunk számára.