Bemutatkozás

Hisszük, hogy: Szent kincs a gyermek teste-lelke, Szeretni kell azt melegen, és fölnevelni féltő gonddal, hogy tiszta, jó erős legyen.” /Szemlér Ferenc/
Óvodánk küldetésnyilatkozata Megteremtjük a gyermekek esztétikus és biztonságos környezetét. Az óvodáskor a játék, mozgás, mese és a felfedezések legfőbb színtere. A művészetekhez való kötődést az élménypedagógia hatásával formáljuk. Nevelésünket áthatja a környezet és természet iránti tisztelet, szeretet és fogékonyság.
A szülőket közvetlen nevelő partnernek tekintjük. A környezetesztétika emberformáló erejével hatunk a gyermekekre és üzenetet küldünk a szülőknek. Tudunk nevetni, felfedezni, csodálkozni. Ami nekünk a program szabta kötelesség, a gyermekeknek élmény és játék. A tevékenységek gazdag tárházával biztosítjuk a gyermekeink saját élményű tanulását. Hirdetjük, cselekedjük a „Csak tiszta forrásból” elvet.
Törekedünk a legjobb minőség elérésére. A minőségelvű óvodai életünk biztosítja, hogy gyermekeink felkészültek legyenek a következő életszakaszra, az iskolára. Kialakítjuk a harmonikusan szép és gondozott óvodánkat. Tudjuk, hogy mivel tartozunk magunknak, a programnak, a szűkebb, tágabb környezetünknek, amelyben élünk. Óvodásaink a tevékeny mindennapok hatására testileg-lelkileg fejlett, egészséges, harmonikus, önálló, együttműködő, életkoruknak megfelelő tudással bíró gyermekekké válnak, akik tisztelik és szeretik a másikat, fogékonyak a művészetek iránt, ismerik, szeretik és védik a természetet, és életük részévé válik a magyar néphagyomány ápolása, tudnak nevetni, felfedezni és csodálkozni.
Óvodánkban szeretetteljes, gyermekközpontú, családias légkört biztosítunk, biztonságos, esztétikus környezetet alakítunk ki:
• esztétikus, gyermekméretű bútorzattal
• fejlesztést elősegítő játékokkal
• színharmónia megteremtésével
• zenei és vizuális élmény biztosításával.