készítette a honlap.hu

A Nyitnikék Óvoda először 2006-ban, majd 2010-ben és 2014-ben is elnyerte a Zöld Óvoda címet.
                                                                            2017-től Örökös Zöld Óvoda vagyunk.

A környezeti nevelés és az egészséges, harmonikus életre nevelés egy tőről fakad. Belső világunk ugyan külön világ, mégis ezer szállal kötődik a környezethez, éppen ezért kiegyensúlyozottságunkat csak úgy tudjuk elérni, ha képesek vagyunk a természeti, és ember alkotta környezetünk harmóniáját megteremteni. Ennek megvalósítása a gyermek számára a külső világ megismerését, tapasztalatok, élmények,benyomások szerzését jelenti. A gyermek olyan tapasztalatok birtokába jut, amelyek a környezetben való, életkorának megfelelő biztos eligazodáshoz, tájékozódáshoz szükségesek.
Megismeri a szülőföld, az ott élő emberek, a hazai táj, a helyi hagyományok és néphagyományok, szokások, a közösséghez való tartozás élményét, a nemzeti, családi és a tárgyi kultúra értékeit, megtanulja ezek szeretetét, védelmét.
„A természet hatalmas, az ember parányi.
Ezért aztán az ember léte attól függ,
Milyen kapcsolatot tud teremteni,
A természettel…”